mojeauto.pl

motoExpert: Opony na zimęmotoekspert.mojeauto.pl
Szukaj wśród porad:
\ Pytania według tematówsamochody używane (22) autem na wakacje (1) auto w firmie (9) opony (5) mechanika (6) prawo (12) leasing (3)

Zimowe miesiące to okres, w którym na drogach musimy zachować szczególną uwagę. Śnieg, oblodzona nawierzchnia, błoto pośniegowe to tylko niektóre z niebezpieczeństw, na jakie możemy się natknąć podróżując po naszych drogach. Nawet zwiększona czujność oraz nasze nieprzęcietne umiejętności mogą zawieść, jeśli do takich warunków nie będziemy mieli odpowiednio przygotowanego samochodu, z właściwymi oponami na pierwszym miejscu. Jak znaleźć właściwe ogumienie, jak je serwisować i jak eksploatować? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w MotoEkspercie.

czytaj dalej
Nowości oponiarskie - zima 2007/2008

Wprawdzie tegoroczny napad zimy na południu kraju nie zdążył jeszcze rozłożyć na łopatki drogowców, to jednak warto już teraz zainteresować się tematem zmiany opon. Nie wiadomo kiedy śnieg zasypie nas na dobre. Zapraszamy na przegląd wybranych nowości oponiarskich na sezon 2007/2008.


Opona od podstaw

Podchodząc z jakiejkolwiek strony do szeroko pojętej kwestii ogumienia, przygodę należałoby rozpocząć przede wszystkim od części teoretycznej. Pozwoli to z pewnością na rozwiązanie wielu wątpliwości, które napotkać można przy codziennym użytkowaniu samochodu.


Czytamy oponę

Kolejna rzecz, która w dokładniejszy sposób systematyzuje ogrom różnych własności ogumienia są oznaczenia, nadlewane na obu bokach każdej opony. Spoglądając na te skomplikowane na pierwszy rzut oka skróty i cyfry odczytać można wszystkie podstawowe parametry, jakimi charakteryzuje się opona. Bardziej wnikliwi dowiedzą się nawet, kiedy została ona wyprodukowana.


Opony zimowe czy uniwersalne?

Wymiana opon na letnie lub zimowe w zależności od pory roku ma istotny wpływ na zachowanie się samochodu, zwiększenie oszczędności w portfelu i przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę każdej z nich.


Jak przechowywać opony?

Każdy posiadacz samochodu, powinien być w pełni świadomy, że poza montażem oraz używaniem opon do jazdy, należy także pieczołowicie o nie dbać. W zamian za to odwdzięczają się nienaganną pracą nawet przez kilka sezonów. Pozwalają także, nam kierowcom, zaoszczędzić trochę grosza, w degradującej nasze portfele eksploatacji samochodu.


Kapeć

Nawet podczas normalnej jazdy bardzo często zdarza się, że lekko odczuwalne ubytki w nawierzchni, szkło lub ostre elementy na jezdni spowodować mogą, że nagle w jednym z kół zaczyna ubywać w bardzo szybkim tempie powietrze. Co wtedy?


Wymieniamy koło

Gdy problemy z wyborem rodzaju i sprawdzeniem stanu koła zapasowego mamy już z głowy, należałoby zabrać się za jego wymianę. Teoretycznie każdy osobnik określający się dumnie mianem mężczyzny powinien posiadać w jednym palcu wiedzę opisywaną dalej.


Właściwa eksploatacja opon

Aby zapewnić swoim oponom dłuższą żywotność, a swojemu budżetowi niezbyt duże obciążenie, należy dbać o stan ogumienia podczas każdej jazdy samochodem. Odpowiednie ciśnienie opon i właściwe ich użytkowanie to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu podróży.


Opony używane, czyli wielka niewiadoma

Zakup opon używanych ma wiele wspólnego z zakupem używanego samochodu. Jeśli nasza wiedza na ten temat jest tylko cząstkowa, powinniśmy skorzystać z rady i doświadczenia specjalisty. W przeciwnym razie wybór dobrych używanych opon może przysporzyć wiele kłopotów.


Kup opony w dobrych cenach - sklep mojeauto.pl! zaprasza!

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2015